Kamery CCTV, telewizja przemysłowa

CCTV (Closed-Circuit TeleVision) w dosłownym znaczeniu oznacza telewizję o obwodzie zamkniętym. Jest to inaczej telewizja przemysłowa, ale używa się również określenia „telewizyjne systemy dozorowe”. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa danego obszaru. Systemy te przesyłają obrazy do wyznaczonego zestawu monitorów lub rejestratorów. Może to być szkoła, sklep, dowolny budynek, ale nawet i całe miasto. Głównym przeznaczeniem CCTV jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Kamery montowane w marketach, bankach oraz najróżniejszych budynkach, pomagają w określeniu tożsamości ewentualnych przestępców podczas kradzieży czy jakichkolwiek przestępstw na ich terenie. Dzięki nim można również odtworzyć bieg zdarzeń w danym miejscu.

kamery ganz

Kamery CCTV to wzrost bezpieczeństwa

Pozytywne efekty stosowania CCTV zachęcają także do montażu takich rozwiązań we własnych prywatnych domach lub mieszkaniach. Oprócz oczywistej kontroli pustego mieszkania, gdy właściciele są w pracy lub na wakacjach, monitoring daje bezpieczeństwo również nocą, kiedy wszyscy śpią oraz gdy jakaś szkoda została wyrządzona domownikowi. W takich sytuacjach odbiornik musi być jednak dobrze ukryty, ale można też zamontować odbiornik bezprzewodowy, który powierzyć można np. firmie ochroniarskiej.

Wybór odpowiednich urządzeń, z których składa się system to niestety za mało. Aby telewizja przemysłowa CCTV działała efektywnie, bez awarii i spełniała każdą z potrzeb przedsiębiorcy, konieczne jest profesjonalne podejście do jej instalacji oraz odpowiedni projekt. Właśnie w tym zakresie działa nasza firma. Jesteśmy tu dla zapewnienia Państwu bezpieczeństwa.
Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest zadaniem prostym. Należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób urządzenia mają być wykorzystywane. Najważniejszymi elementami jednak są kamery. Mogą one rejestrować obraz oraz dźwięk w różnej jakości. Klasa zastosowanej optyki wpływa na możliwości zbliżania obrazu. Analogicznie, im lepszy sprzęt, tym przybliżenie będzie wyraźniejsze.

Kamery CCTV firmy Ganz

Posiadamy w swojej ofercie produkty firmy Ganz. Ganz jest firmą obecną na polskim rynku od dwudziestu lat. Kamery tej firmy oferują wysoką jakość nagrań oraz są łatwe w użytkowaniu. Dla naszych klientów, oprócz firmy Ganz, oddajemy również do dyspozycji produkty innych marek np. Basler, Samsung, Avigilon.

Możemy zaoferować Państwu system, który spełni Państwa oczekiwania, niezależnie od tego, czy będzie on dotyczył domu, centrum handlowego czy hali. Stawiamy na jakość oraz efektywne działanie naszych technologii.

Zapraszamy do kontaktu oraz do głównego działu firmy!