Instalacja na wysokości jest niewygodna? Czujka liniowa Fireray One może zostać zamontowana i skonfigurowana przez jedną osobę. Czujka sama wykona procedurę nakierowania lasera na środek lustra. Wystarczy wprowadzić ją w tryb nakierowywania laserowego (Laser alligment).

Czy dostęp do pokręteł i przełączników nie jest dla was utrudnieniem?

W czujce liniowej Fireray One jest on ułatwiony. Wszystkie przyciski są umieszczone z przodu dla wygody instalatora. Aha, nie straszą, gdyż umieszczone są za panelem, który wygodnie schowany jest z przodu czujki. No i nie spadnie po odkręceniu, został przed tym zabezpieczony specjalnym uchwytem.

Cała procedura instalacji zajmuje kilka minut jednej osobie. Jedyne co trzeba to doprowadzić zasilanie oraz sygnał o pożarze i uszkodzeniu – w wielu systemach może być realizowany jednym przewodem. Trzeba też pamiętać o 4 prostych zasadach:

  1. Czujki montujemy na twardej, nie ruszającej się powierzchni.
  2. Nic nie powinno pozostawać na drodze między czujką a odbłyśnikiem.
  3. Wokół prostej linii między odbłyśnikiem a czujką trzeba pozostawić 0,5m promienia wolnej przestrzeni.
  4. Czujkę montować jak najwyżej pod stropem pamiętając o zasadzie numer 3.

Czujka liniowa Fireray One – serwis

Dzięki Light Cancellation TechnologyTM czujka liniowa Fireray One nie reaguje na zbyt mocne światło czy to naturalne, czy sztuczne. Jeśli kiedykolwiek musieliście zabezpieczyć przeszklone atrium czy wejście budynku lub umieścić je w halach ze świetlikami, wiecie, że nie jest to łatwe.

Co może być złego w osiadaniu kurzu? Dostęp do czujek i luster oraz konieczność ich regularnego czyszczenia. Kompensacja wpływu zanieczyszczeń zwiększa siłę sygnału jeśli następuje to powoli.

Co więcej czujki te mogą być montowane z dowolnym, tanim systemem konwencjonalnym dzięki czemu oszczędności jeszcze wzrosną. Jeśli Fireray One będzie instalowany w systemie adresowalnym, współpracuje z każdym systemem dzięki stykom bezpotencjałowym.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną implementacją jest Dynamic Beam Phasing, czyli niewrażliwość na działanie innych czujek Fireray One. Jeśli w jednym miejscu pracuje kilka czujek, to są niewrażliwe na promieniowanie wysyłane przez inne czujki. Nie trzeba się już martwić o możliwość zakłócenia pracy czujki poprzez odbieranie promieni przez niewłaściwą glowicę Fireray One.

Zapraszamy po więcej informacji na naszym profilu na FB, lub do kontaktu z Nami.