Kontrola dostępu

Systemy kontroli dostępu (tzw. systemy KD) mają za zadanie uniemożliwienie dostępu nieuprawnionym użytkownikom do określonych stref i zapewnienie dostępu do stref chronionych dla użytkowników uprawnionych. Oznacza to, że dzięki systemom kontroli dostępu wstęp do określonych stref budynku mają wybrane osoby. 

Gdzie zastosowanie mają systemy dostępu?

Kontrola dostępu najczęściej stosowana jest w dużych firmach, szpitalach, kampusach oraz w biurowcach i instytucjach. Coraz częściej używa się również tych technologii na imprezach masowych czy też w pojedynczych pomieszczeniach. Otrzymujemy wtedy informacje o osobach przebywających w danym miejscu w określonym czasie. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zapewnienie uczestnikom wydarzeń lub pracownikom określonych instytucji zwiększonego bezpieczeństwa, ale także kontrola dostępu do cennych dla nas zasobów dzięki informacjom uzyskanym z systemu KD

System kontroli dostępu – co wchodzi w jego skład?

Kontrola dostępu wyróżnia się kilkoma podstawowymi narzędziami, które tworzą system KD. Są to karty zbliżeniowe, czytniki, bramki obrotowe, przyciski wyjścia czy czytniki linii papilarnych. Z poziomu komputera można nadać dostęp do konkretnych pomieszczeń, konkretnym pracownikom, o wybranych godzinach. Systemy dostępu często przydają się przy rejestracji czasu pracy. Pracodawca dokładnie wie, o której godzinie i gdzie znajduje się konkretna osoba w jego zakładzie.

Systemy kontroli dostępu występują jednak w wielu konfiguracjach – mogą to być systemy sieciowe bądź współpracujące z innymi systemami jak np. systemy pożarowe czy włamania i napadu lub systemy autonomiczne. Systemy KD mają za zadanie chronić dostępu do obszarów bądź pomieszczeń, w których przebywać mogą jedynie osoby autoryzowane.

Najważniejszą zaletą systemów KD jest zabezpieczenie mienia oraz zwiększenie bezpieczeństwa na terenie obiektu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż systemy kontroli dostępu są coraz częściej integrowane z systemami alarmowymi SSWiN, a także z systemami telewizji przemysłowej. Dzięki temu bezpieczeństwo w danym budynku czy przedsiębiorstwie jest kilkakrotnie większe.

Systemy KD

Systemy kontroli dostępu

System kontroli dostępu w ofercie Draftel

Firma Draftel oferuje profesjonalne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności: od najprostszych jak zamki szyfrowe, aż po najnowsze systemy dostępu. Kontrola dostępu oferowana przez firmę Draftel charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i niezawodnością potwierdzoną ogromną  ilością przeprowadzonych wdrożeń i instalacji. Proponujemy także rozwiązania w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza oferta z zakresu kontroli dostępu  jest nieustannie rozwijana oraz poszerzana o nowe rozwiązania, a co za tym idzie technologiczne możliwości. Znamy najnowsze techniki, śledzimy nowe trendy oraz jesteśmy solidnie przygotowani na każde możliwe wdrożenie.

Realizujemy indywidualne projekty z zakresu systemów KD. Zaczynamy od zaprojektowania systemu, dobieramy odpowiednie urządzenia zaspokajające potrzeby Klienta, a następnie realizujemy wdrożenie.

Systemy kontroli dostępu, które oferujemy i wdrażamy są niezbędnym elementem bezpieczeństwa każdej firmy, jak również instytucji publicznej czy domu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy dostępu renomowanych firm takich jak ROGER, UTC Fire & Security, HONEYWELL Security.

Zapraszamy do kontaktu oraz do głównej siedziby firmy!