Kontrola dostępu

System kontroli dostępu ma za zadanie uniemożliwienie dostępu nieuprawnionym użytkownikom do określonych stref i zapewnienie dostępu do stref chronionych dla użytkowników uprawnionych.

Kontrola dostępu najczęściej stosowana jest w dużych firmach, szpitalach, kampusach oraz w biurowcach i instytucjach. Coraz częściej używa się również tych technologii na imprezach masowych czy też w pojedynczych pomieszczeniach. Otrzymujemy wtedy informacje o osobach przebywających w danym miejscu.

Kontrola dostępu wyróżnia się kilkoma podstawowymi narzędziami. Są to karty zbliżeniowe, czytniki, bramki obrotowe, przyciski wyjścia czy czytniki linii papilarnych. Z poziomu komputera można nadać dostęp do konkretnych pomieszczeń, konkretnym pracownikom, o wybranych godzinach. Systemy te często przydają się przy rejestracji czasu pracy. Pracodawca dokładnie wie, o której godzinie i gdzie znajduje się konkretna osoba w jego zakładzie.

Systemy kontroli dostępu występują jednak w wielu konfiguracjach – mogą to być systemy sieciowe bądź współpracujące z innymi systemami jak np. systemy pożarowe czy włamania i napadu lub systemy autonomiczne. Systemy KD mają za zadanie chronić dostępu do obszarów bądź pomieszczeń, w których przebywać mogą jedynie osoby autoryzowane.

Najważniejszą zaletą systemów KD jest zabezpieczenie mienia oraz zwiększenie bezpieczeństwa na terenie obiektu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż systemy kontroli dostępu są coraz częściej integrowane z systemami alarmowym SSWiN, a także z systemami telewizji przemysłowej. Dzięki temu bezpieczeństwo w danym budynku czy przedsiębiorstwie jest kilkakrotnie większe.

Jako firma oferujemy profesjonalne rozwiązania o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności: od najprostszych jak zamki szyfrowe, aż po najnowsze systemy. Kontrola dostępu oferowana przez firmę Draftel charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i niezawodnością potwierdzoną w ogromnej ilości przeprowadzonych wdrożeń i instalacji. Zapewniamy również dogodne ceny. Kontrola dostępu u nas jest nieustannie rozwijana oraz poszerzana o nowe możliwości. Znamy najnowsze metody, śledzimy nowe trendy oraz jesteśmy solidnie przygotowani na każdą możliwość.

Realizujemy indywidualne projekty z zakresu KD. Zaczynamy od zaprojektowania systemu, dobieramy urządzenia, a następnie realizujemy zamówienie.

Należy pamiętać, że systemy kontroli dostępu są niezbędnym elementem bezpieczeństwa każdej firmy, jak również instytucji publicznej czy domu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kontrole dostępu renomowanych firm takich jak ROGER, UTC Fire & Security, HONEYWELL.

Zapraszamy do kontaktu oraz do głównej siedziby firmy!