Nowoczesność, bezpieczeństwo, innowacja

Bezpieczeństwo, wygoda i komfort to najważniejsze cechy które przyświecają każdemu kto buduje nowy dom, bądź urządza mieszkanie. Każdy chciałby mieszkać w miejscu które spełnia wszystkie te cechy, a biorąc pod uwagę możliwości dzisiejszych rozwiązań, nie jest to trudne. Urządzenia AJAX Systems posiadają w swojej ofercie całą gamę urządzeń, które nam to zapewnią.

Firma AJAX Systems działa już w ponad 90 państwach, w tym w większości państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wkraczając na polski rynek z urządzeniami bezprzewodowych systemów bezpieczeństwa oraz funkcjami inteligentnego domu AJAX Systems wprowadza nowoczesność i innowacyjność w branży systemów alarmowych.

AJAX Systems to firma która może poszczycić się takimi wyróżnieniami jak: „The Best Innovative Product” – nagroda najbardziej innowacyjnego produktu, przyznana na międzynarodowej wystawie bezpieczeństwa SECURIKA w Moskwie; „Intruder Alarm of the Year” – dla najlepszego produktu roku 2017, przyznana na Security & Fire Excellence Awards; finalista na międzynarodowym wydarzeniu bezpieczeństwa IFSEC.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii z dziedziny zabezpieczeń, AJAX Systems przyczyniło się do stworzenia systemu który w sposób realny odpowiada potrzebom użytkowników. Opatentowany system bezpieczeństwa HUB2, czyli centrala systemu, komunikuje się z urządzeniami z wykorzystaniem protokołu radiowego „Jaweller” – działa na częstotliwościach 868,0 – 868,6 MHz – przesyłając sygnał na odległości nawet 1700 metrów. Czujniki AJAX MotionCam dzięki wykorzystaniu protokołu „Wings” przesyłają obraz z kamery zamontowanej w czujniku w czasie mniejszym niż 9 sekund.

 


 

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dzisiejszych czasach niebezpieczeństwo może nadejść z wielu różnych stron. Nieodpowiednio chronione bądź monitorowane miejsca bądź urządzenia mogą doprowadzić do poważnych szkód materialnych bądź ofiar w ludziach. Integracja systemów sygnalizacji włamania z systemami i funkcjami inteligentnego domu, skutecznie zwiększa bezpieczeństwo naszego domostwa nie tylko wewnątrz ale i na zewnątrz budynku. 

Systemy AJAX Motion w momencie wykrycia potencjalnego zagrożenia uruchamiają sygnalizatory akustyczne, które nie tylko mają odstraszyć potencjalnych intruzów, ale przyciągają uwagę np. sąsiadów. Następnie wysyłane są informacje do użytkownika i dodatkowo do stacji monitorowania alarmów w celu weryfikacji. Dodatkową opcją jest możliwość wysłania zdjęcia z czujnika który wykrył zagrożenie, w celu weryfikacji alarmu.

Dzięki podłączeniu do centrali AJAX HUB2 dodatkowych czujników np. pożarowych (AJAX FireProtect) bądź zalania (AJAX LeaksProtect), system w momencie wykrycia zadymiania bądź zalania będzie w stanie podjąć odpowiednie kroki np. zamykając zawory wody bądź gazu. Użytkownik natychmiast otrzyma powiadomienie na telefonie o zaistniałej sytuacji – np. w formie powiadomienia, alertu bezpieczeństwa z aplikacji bądź telefonu z centrali.

 

 

 

 

Inteligentny dom w kilku krokach

Oprócz systemów bezpieczeństwa AJAX Systems pozwala także sterować urządzeniami elektrycznymi z poziomu aplikacji, dzięki wykorzystaniu inteligentnej, bezprzewodowej wtyczki AJAX. Zaletą takich rozwiązań jest możliwość kontroli tego, co aktualnie dzieje się w chronionym obszarze. 

Zautomatyzowanie procesów zadba o nasz komfort wykonując wiele czynności samodzielnie, dzięki czemu zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na inne przyjemności. Za pomocą aplikacji możemy wyznaczyć scenariusze dla podłączonych urządzeń. Możemy np. sterować roletami tak aby podnosiły się i opuszczały o odpowiednich porach dnia. Dzięki zastosowaniu czujników temperatury możemy ustawić odpowiednią moc ogrzewania. Można również zdalnie sterować oświetleniem w domu, „udając” obecność kogoś z domowników. 

Dzięki pełnej integracji oraz automatyzacji podłączonych urządzeń, możemy uzyskać obniżkę kosztów np. ogrzewania bądź elektryczności. Dzięki zastosowaniu systemu AJAX i funkcji inteligentnego domu, zadbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo i komfort, ale również o środowisko naturalne i finanse.

Wszystkie produkty wchodzące w skład innowacyjnych, bezprzewodowych systemów bezpieczeństwa AJAX Systems posiadają certyfikat EN 50131 Grade 2, przyznawane systemom spełniającym najwyższe i najbardziej wymagające zasady bezpieczeństwa.

Wprowadzenie produktów AJAX Systems na polski rynek jest dużym krokiem w przód. Zaawansowana technologia i idące z nią  w parze inteligentne oprogramowanie wspiera użytkowników poprawiając ich komfort życia i bezpieczeństwo, jednocześnie optymalizując koszty energii elektrycznej.

Firma Draftel oferuje Państwu systemy sygnalizacji włamania AJAX Systems jednocześnie prezentując Państwu ofertę specjalną przygotowaną specjalnie dla naszych Instalatorów. Szczegóły w naszych oddziałach. Ich adresy znajdą Państwo tutaj.