Rosnące koszty materiałów  i urządzeń używanych i przechowywanych np. na placach budów jak również rosnące koszty usług np. ochrony, to wyzwania,  z którymi od lat mierzy się branża budowlana. Jak można ograniczyć wydatki na ochronę np. placu budowy?

W przypadku ochrony inwestycji budowlanych, istnieje możliwość sięgnięcia po rozwiązania technologiczne, jakimi są mobilne wieże monitorujące. Czym jest wieża monitorująca? Jest to przenośne urządzenie wyposażone w jedną lub więcej kamer, dostosowanych do potrzeb Klienta.

Wieże mobilne BCS MOBILCAM to niezawodny, mobilny nadzór miejsc trudno dostępnych, nie posiadających  infrastruktury. Idealnie sprawdzają się jako ochrona na placach budowy, imprezach masowych, parkingach czy plenerach. Konfigurując i dobierając odpowiedni sprzęt CCTV z oferty BCS tworzysz bezpieczną strefę tam gdzie tego potrzebujesz. Wieże BCS MOBILCAM to mobilna, bezobsługowa i najtańsza forma zabezpieczenia przed wandalizmem i kradzieżą.

Wieże mobilne oferowane są wraz z wysokiej jakości ocynkowanym podwoziem dostępnym w dwóch rozmiarach:

    • Przyczepka uniwersalna o udźwigu do 1200 kg przystosowana do transportu każdej wolnostojącej wieży BCS MOBILCAM. Przyczepka wyposażona w podnośnik hydrauliczny i widły o regulowanej szerokości

 

 

 

  • Przyczepka lekka o udźwigu do 750 kg zespolona z wieżą, tworząc zintegrowaną konstrukcję

Wieże mobilne BCS MOBILCAM mogą pracować w miejscach w których nie ma jeszcze infrastruktury energetycznej, dzięki zastosowaniu dodatkowych paneli fotowoltaicznych. Dzięki niskiemu współczynnikowi napięcie-temperatura zapewniają one dużą wydajność pracy w wysokich temperaturach. Wyjątkowo wysoka czułość świetlna pozwala na pracę przy niskim poziomie światła. Montowane na wysokiej jakości ramie z anodyzowanego aluminium, przykryte szkłem hartowanym o wysokiej przepuszczalności zapewniają sztywność i odporność na stłuczenia.

Budowa wież mobilnych BCS MOBILCAM oparta jest na czterech wysuwanych podporach oraz stalowych linkach, które zapewniają stabilność masztu przy wietrze nawet do 85 km/h. W 100% galwanizowana konstrukcja stalowa z dwiema zamykanymi pokrywami chroni znajdujący się wewnątrz sprzęt elektroniczny. Maszt wysuwany o długości 6 metrów z podwójnym uchwytem do kamer, zapewni odpowiednią wysokość do monitorowania szerokiego pola oraz odpowiednia ilość miejsca na dobór kamer według wymagań Klienta.

Dlaczego warto wykorzystać wieże mobilne BCS MOBILCAM?

  • Mobilność i elastyczność – łatwość przemieszczania i szybkość instalacji
  • Zaawansowane funkcje monitoringu – możliwość wyposażenia wieży w dowolne urządzenia z oferty BCS
  • Bezpieczeństwo i niezawodność – wandaloodporna budowa, dodatkowe panele fotowoltaiczne
  • Profesjonalne wsparcie – pomożemy w doborze odpowiedniego urządzenia.

 

Używając wież mobilnych BCS CAM, podnosimy standardy monitoringu mobilnego i zapewniamy bezpieczeństwo w trudnych warunkach. Po więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami, do których kontakt znajdziecie Państwo na naszej stronie www.draftel.pl