Czy Twój system CCTV ma możliwość wczesnego wykrycia i skutecznej reakcji na zarejestrowane zdarzenia? Czy w Twoim systemie ochronę wspomaga sztuczna inteligencja? Jeżeli nie, mamy rozwiązanie idealnie pasujące do Twoich potrzeb.

Czym jest wideo-analityka AI

Analiza wideo AI (Artifical Intelligence – tłum. sztuczna inteligencja) to automatyczne interpretowanie treści obrazu za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji, która bezbłędnie i skutecznie rozpoznaje i śledzi obiekty (np. osoby, pojazdy itp.). Każdy obiekt posiada przypisany kolor ramki otaczającej go, np. człowiek – czerwony; samochód – niebieski itd. dzięki czemu obiekty stają się łatwiejsze do zauważenia na obserwowanym terenie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Poprzez zastosowanie podziału na obiekty analityka jest selektywna i reaguje tylko na te rodzaje obiektów, które zostały wybrane w konfiguracji systemu.

W zależności od potrzeb i skonfigurowania systemu, analityka AI może wykrywać inne zdarzenia alarmowe, takie jak np. wtargnięcie w strefę zabronioną, „szwendanie się” w obszarze monitorowanym, zaparkowanie w miejscu niedozwolonym itp.

Analityka AI w wideo-monitoringu na krótkich przykładach.

Przedstawiamy krótkie nagrania pochodzące z autentycznych obiektów monitorowanych z wykorzystaniem analizy AI dzięki użyciu AIBOX. Na filmach widoczny jest sam moment wykrycia intruza w utrudnionych warunkach widoczności.

Film 1 – Detekcja wtargnięcia przy trudnych warunkach oświetleniowych;

Film 2 – Detekcja wtargnięcia przy trudnej widoczności i dalekim dystansie;

Film 3 – Detekcja intruza (przecięcie linii) przy trudnych warunkach i opadach deszczu;

AIBOX w systemach Security

AIBOX to inteligentny nadajnik wideo-alarmów umożliwiający rozbudowanie istniejącego systemu monitoringu w precyzyjna, profesjonalną i konfigurowalną analitykę obrazu AI – bez konieczności wymiany rejestratorów bądź kamer.

AIBOX podłączony do istniejącego systemu monitoringu pobiera strumienie wideo z kamer bądź rejestratora i prowadzi stałą analizę obrazu. Wykrywa zdarzenia, które zostały wcześniej skonfigurowane np. wtargnięcie, wejście w zabronioną strefę itd. Każde wykryte zdarzenie skutkuje natychmiastowym wysłaniem powiadomienia przez AIBOX do Stacji Monitorowania.

Przesyłane przez AIBOX powiadomienia mogą zawierać szczegółowe informacje o zdarzeniu, a także paczkę zdjęć wykonanych przed, w trakcie i po zdarzeniu. Dzięki takiej paczce zdjęć sklejonej w jeden film, materiał ten jest cenny dla operatora gdyż w kilka sekund może zweryfikować przyczynę wystąpienia alarmu. W sytuacjach alarmowych liczy się czas, a szybka reakcja oraz interwencja decyduje nie tylko o bezpieczeństwie czy kosztach, ale zwłaszcza o życiu ludzkim.

Główne cechy AIBOX:

 • Intuicyjna konfiguracja i szybkie uruchomienie bez potrzeby kalibracji
 • Trafne i natychmiastowe rozpoznanie wykrytych obiektów
 • Wysoka odporność na zjawiska zakłócające obraz jak deszcz, śnieg czy drgania obrazu
 • Kompatybilny z ONVIF oraz RTSP – pobiera obraz z dowolnych kamer bądź rejestratorów
 • Idealnie nadaje się do profesjonalnego monitorowania obiektów

 

Funkcje specjalne AIBOX:

 • Zliczanie osób przebywających w obiekcie czy strefie zamkniętej;
 • Monitorowanie przekroczenia dopuszczalnej liczby osób lub pojazdów w strefie;
 • Zliczanie pojazdów z rozróżnieniem wyników na pojazdy osobowe, ciężarowe i autobusy;
 • Funkcje BHP – np. wykrycie w strefie monitorowanej osoby bez kasku lub kamizelki odblaskowej;
 • Biometryczna identyfikacja twarzy z obsługą bazy danych osób i np. automatyczne sterowanie drzwiami;
 • LPR – odczytywanie numerów tablic rejestracyjnych z obsługa białej i czarnej listy; automatyczne sterowanie np. szlabanem;
 • Detekcja leżącej (przewróconej) osoby.

Więcej na temat Aibox’a dowiecie się ze strony producenta: https://aibox.pl/security
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – wybierz swój oddział.