System SPC – Vanderbilt – popularność innowacyjnego rozwiązania

Ostatnie lata to w całej Europie masowe przejście integratorów zabezpieczeń i ekspertów w tej dziedzinie, na systemy sygnalizacji włamania i napadu SPC firmy Vanderbilt. Oznacza to, ze dziś przeważająca część największych europejskich integratorów zabezpieczeń korzysta tylko z SSWiN z rodziny SPC. Z czego wynika ten fakt?

 

System alarmowy SPC Vanderbilt został wprowadzony na rynek w 2013 roku i szybko zyskał na popularności. Dziś należy do trzech najbardziej cenionych systemów, które wykorzystywane są w europejskich projektach z zakresu bezpieczeństwa wysokiej klasy. Systemy alarmowe SPC są więc instalowane w wiodących sieciach handlowych, projektach rządowych, bankach i innych obiektach komercyjnych. Swoje zastosowanie znajdują jednak także w domach prywatnych.

System SPC – natywnie wbudowany interfejs IP

Kiedy SPC zadebiutowało na rynku, system sygnalizacji włamania i napadu SPC, był jednym z pierwszych tego typu rozwiązań z natywnie wbudowanym interfejsem IP. Tego typu interfejs jest używany nie tylko do transmisji alarmów, ale  także zapewnia dostęp do pełnego interfejsu internetowego i połączenia SPC z aplikacjami firm trzecich.

Oznacza to, że zamiast korzystać z aplikacji SPC, którą trzeba co jakiś czas aktualizować, SPC można zaprogramować za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Jakie korzyści dla użytkownika daje tego rodzaju rozwiazanie? Przede wszystkim eliminuje potrzebę utrzymywania najbardziej aktualnej wersji oprogramowania.

Systemy alarmowe SPC zaadaptowały także szereg funkcji opracowywanych wcześniej przez lata dla sektora bankowego. Dzięki temu są one używane nie tylko w bankowości – znajdziemy je w zaawansowanych systemach zabezpieczeń np. w supermarketach lub na stacjach benzynowych. O jakich funkcjonalnościach mówimy? Chociażby o obszarach powiązanych, strefach bankomatów/skarbców, podwójnych PIN-ach i niestandardowych słowach kluczowych.

System alarmowy SPC od Vanderbilt– dlaczego to się opłaca?

System SWiN SPC oferuje także zintegrowane funkcje kontroli dostępu – możemy używać ich razem z funkcjami alarmu. Zyskujemy możliwość obsługi za pośrednictwem jednego systemu do 64 drzwi i 2500 użytkowników, 10000 zdarzeń dostępu oraz obsługę czytników kart Wiegand i OSDP. System SPC cieszy się tak dużą popularnością, bo oferuje więcej funkcji kontroli dostępu niż jakikolwiek inna, dostępna na rynku, centrala sygnalizacji włamania i napadu. Dwie magistrale RS-485 X-BUS systemu alarmowego SPC z maksymalnym zasięgiem do 50 kilometrów i opcjonalną topologią pierścienia umożliwiają w wielu przypadkach ponowne wykorzystanie istniejącego okablowania. Dzięki temu wybór SPC jest nie tylko opłacalny kosztowo, ale i konkurencyjny technicznie.

SPC – dodatkowe funkcjonalności

 

Systemy SPC dają ogromne możliwości w zakresie projektowania systemów zabezpieczeń obiektów na indywidualne zamówienie, przekształcając oczekiwania klientów w  kompletne i działające procesy. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie   rozwiązań często wykraczających poza standardowe zestawy funkcji. Systemy SPC Vanderbilt w połączeniu z tzw. wejściami wirtualnymi pozwalają na programowanie opcji logicznych, które sprawiają, że centrala alarmowa radzi sobie łatwo z realizacją wielu scenariuszy istotnych z punktu widzenia systemu.